CYBERBEZPIECZEŃŚTWO w jednostkach publicznych!
Na specjalnie dedykowanym szkoleniu dowiesz się jakie są zagrożenia i największe błędy popełniane w zakresie ochrony teleinformatycznej.
Nasz ekspert przedstawi Ci ważne mechanizmy zapezpieczeń na podstawie znanych incydentów w jednostkach publicznych.
Po szkoleniu będziesz wiedział jak zadbać o ochronę kluczowych danych w Twojej instytucji.
Szkolenie odbywa się w godzinach 9:00-14:30
Rekomendacje uczestników
Panel I – monitorowanie infrastruktury – czyli cisza przed burzą.
Od włamania do wykrycia incydentu mija średnio 220 dni. W tym czasie w wielu miejscach możemy natrafić na podejrzane zachowania. Podczas tego panelu wskażemy miejsca w infrastrukturze teleinformatycznej, które warto odwiedzać, aby wykryć niepożądane działania oraz monitorować bezpieczeństwo systemów.
Panel II - Zarządzanie ryzykiem – sposób komunikacji z szefem oraz edukacja kadry kierowniczej.
Przepis na stworzenie funkcjonującego procesu zarządzania ryzykiem. Omówiona zostanie intuicyjna metodyka zarządzania ryzykiem oraz zostanie przeprowadzona ocena krok po kroku. Prowadzący podzieli się dobrymi praktykami z przeprowadzonych wdrożeń.
Panel III- Ransomware – case study oraz mechanizmy zabezpieczeń.
Na podstawie znanych incydentów w jednostkach publicznych przedstawimy mechanizmy, które powinny być zastosowane, aby zabezpieczyć się przed atakiem, a także działania, które należy podjąć po ataku.
Panel IV- grzechy IT w jednostkach publicznych.
Na podstawie ostatnich 10 audytów omówione zostaną najczęściej pojawiające się słabości, spotykane w jednostkach publicznych. Zakres będzie dotyczył szkoleń, uprawnień, aktualizacji systemów, ochrony antywirusowej, nadzorowania podmiotów, którym powierzone zostały dane osobowe, logowania zdarzeń, rejestrowania incydentów, rozliczalności działań, itp.