KROK 1
Wybierz szkolenie z oferty szkoleń wideo
KROK 2
Wypełniasz formularz zgłoszeniowy i w ciągu jednego dnia otrzymujesz dane do swojego szkolenia
KROK 3
Oglądaj gdzie i kiedy chcesz
Zapraszamy na szkolenie, które dedykowane jest wykonawcom z branży medycznej. Ekspert na szkoleniu poruszy takie zagadnienia jak przygotowanie postępowania i badanie ofert pod kątem branży medycznej z uwzględnieniem klauzul waloryzacyjnych i najnowszych zmian.
Na specjalnym kursie, dowiesz się o:
Przyjdź i skorzystaj z profesjonalnej wiedzy trenera, która z pewnością ułatwi Ci codzienną pracę!
Trener zamówień publicznych od 2004 roku, na koncie: tysiące szkoleń i godzin wykładowych z zamówień publicznych.
Uczestnik prac sejmowej Komisji Gospodarki nad nowelizacją ustawy PZP. Reprezentant stron przed Krajową Izbą Odwoławczą, autor wielu opinii dotyczących stosowania przepisów ustawy PZP oraz stanowisk w postępowaniach kontrolnych.
1. Zasada jawności w praktyce:
a) Dokumentacja postępowania – czym jest protokół, a czym załączniki i jakie to ma znaczenie dla obowiązku ich udostępnienia?
b) Zasada udostępniania dokumentów z postępowania – forma, termin i sposób;
c) Ograniczenia jawności w tym informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa – jawność danych osobowych oraz czy zamawiający może wezwać wykonawcę do uzupełnienia dowodów potwierdzających, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa?
d) Kiedy wnioskujemy o dostęp do dokumentów w oparciu o ustawę PZP, a kiedy o ustawę o dostępie do informacji publicznej?
e) Wartość zamówienia, a kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – różnice, znaczenie i moment ich ujawnienia?
2. Zmiana i wyjaśnienie SWZ:
a) Wniosek o wyjaśnienie treści SWZ – jak sporządzić, kiedy i do kiedy zamawiający musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, czy złożonym wnioskiem mogę domagać się zmiany parametrów opisanej PZ aparatury i czy odpowiedź „zgodnie z SWZ” jest w ogóle wyjaśnieniem Specyfikacji?
b) Zmiana SWZ – kiedy najpóźniej może być dokonana, dlaczego Zamawiający nie może podzielić jednego pakietu leków na większą ilość części po wszczęciu postępowania i czy nieuwzględnienie zmiany w formularzu ofertowym stanowi podstawę do odrzucenia oferty?
3. Środki ochrony prawnej:
a) Kiedy warto iść do KIO;
b) Na co zwrócić uwagę składając odwołanie;
c) Czynności przed rozprawą;
d) Przebieg postępowania odwoławczego.
4. Opis Przedmiotu Zamówienia w zamówieniach medycznych:
a) Spełniający warunek uczciwej konkurencji – czy wystarczającym byłby opis gwarantujący udział chociaż dwóm wykonawcom?
b) Czy niejasność lub nieprecyzyjność opisu przedmiotu zamówienia może stanowić podstawę unieważnienia postępowania?
c) Użycie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia – kiedy jest dopuszczalne bez zastrzeżeń, a kiedy po spełnieniu określonych warunków?
d) Udowodnienie równoważności – czym jest równoważność, jakie środki jej dowodzą, na jakim etapie postępowania muszą być złożone i czy wykonawca może powołać się na rozwiązania równoważne realizując umowę?
e) Przedmiotowe środki dowodowe – żądanie, składanie i uzupełnianie – czy karta katalogowa lub zaświadczenie o wpisie do Rejestru wyrobów medycznych składane w okolicznościach art. 107 ust 2 (na wezwanie zamawiającego) może być wystawione po terminie składania ofert?
f) Zakaz ograniczenia zakresu zamówienia przez zamawiającego bez wskazania minimalnej wartości lub wielkości świadczenia stron – czy klauzula umożliwiająca dowolne rozwiązywanie umowy przez jej strony może go zastąpić?
5. Badanie ofert:
a) Kiedy upływa wyznaczony termin na złożenie dokumentów/oferty wyznaczony do godziny 12:00 – czy dokument dostarczony o godzinie 12:00 i 48 sekund jest złożony w terminie?
b) Wyjaśnianie rażąco niskiej ceny:
c) Obowiązek odrzucenia oferty, złożonej w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
-Czym jest czyn nieuczciwej konkurencji?
-ak traktować manipulacje cenowe dokonywane przez wykonawcę polegające na celowym przerzucaniu część kosztów np. z prawa opcji, do podstawowego zakresu zamówienia?
-Składanie ofert „na słupa”.
d) Poprawianie omyłek.
-Inna omyłka – kiedy istotnie nie zmienia treści oferty?
-Kiedy mamy do czynienia z omyłką, a kiedy błędem w obliczeniu ceny skutkującym odrzuceniem oferty?
-Czym jest oczywistość omyłki?
-Jak rozumieć zapis „z uwzględnieniem konsekwencji dokonywanych poprawek”?
e) Kontrowersje z podatkiem VAT – kiedy mamy omyłkę, a kiedy błąd w obliczeniu ceny, jakim dowodem musi dysponować Zamawiający aby odrzucić ofertę, co w sytuacji kiedy SWZ zawiera wymóg zastosowania nieprawidłowej stawki podatku VAT?
f) Unieważnienie postępowania zamiast negocjacji – czy Zamawiający planując wariant II trybu podstawowego może unieważnić postępowanie bez dania szansy wykonawcom na obniżenie ceny?
6. Wybrane elementy w umowach na zamówienia medyczne:
a) Co i kiedy można zmienić w umowie:
- Co to są zmiany istotne?
-Dodatkowe dostawy i usługi zlecane w formie aneksu do umowy;
-Zmiany na skutek okoliczności niemożliwych do przewidzenia - kiedy zmiana jest konieczna, czy można w ramach aneksu zmienić tylko wynagrodzenie?
-Zmiany niskowartościowe;
b) Klauzule waloryzacyjne w umowach dotyczących zamówień medycznych zawieranych na okres dłuższy niż 6 miesięcy
-Różnice pomiędzy waloryzacją wymaganą przepisem art. 436, a art. 439;
-Jaki poziom zmiany cen materiałów i kosztów musi przewidzieć Zamawiający?
-Czy Zamawiający zobowiązany jest uwzględnić 100% rekompensatę zmiany cen materiałów i kosztów?
-Sposoby zmiany cen materiały i kosztów;
-Co to jest sposób określenia wpływu zmiany cen materiałów i kosztów na koszt wykonania zamówienia?
-Czy Zamawiający może zrezygnować z zapisów dotyczących waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy w przypadku umowy zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy, jeżeli ze względu na ich specyfikę uzna to za zbędne?
-Czy określenie terminu pierwszej waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy po upływie 6 miesięcy od zawarcia umowy lub jej zakończeniu jest dopuszczalne?
-Wysokość maksymalnego poziomu kar umownych – czy poziom rażąco wygórowany jest dopuszczalny czy świadczy o próbie ominięcia przepisów ustawy?
Trener |
Cena
|
---|---|
Łukasz Czaban |
1099.00 ZŁ NETTO + 23% VAT |
MASZ PYTANIA?
Napisz wiktor.wlaz@apexnet.pl lub zadzwoń na (22)7656593