Forum


Powrót Kryterium cenowe po nowemu czyli tylko do 40 %

AN

Anna Nyrek-Koczkodaj

1

Proponowane brzmienie art. 91 ust. 2 a "Kryterium ceny może być zastosowane jako jedyne kryterium oceny ofert lub kryterium o wadze przekraczającej 40 %, jeżeli przedmiot zamówienia ma ustalone standardy jakościowe (...)" zwiększy jakość zakupowanych dostaw, usług czy robót budowalnych czy tylko doprowadzi do rzeczywistego wybierania ofert z wyższa ceną, a tylko pozornie lepszą "jakością czy wartością" objęta 60 % kryterium pozacenowym. Według mnie szczególnie w zakupie robót budowalnych ustalanie i wymyślania "na siłę" pozacenowego kryterium o tak dużej wadze mija się z celem. Co o tym sądzicie ?
Proponowane brzmienie art. 91 ust. 2 a "Kryterium ceny może być zastosowane jako jedyne kryterium oceny ofert lub kryterium o wadze przekraczającej 40 %, jeżeli przedmiot zamówienia ma ustalone standardy jakościowe (...)" zwiększy jakość zakupowanych dostaw, usług czy robót budowalnych czy tylko doprowadzi do rzeczywistego wybierania ofert z wyższa ceną, a tylko pozornie lepszą "jakością czy wartością" objęta 60 % kryterium pozacenowym. Według mnie szczególnie w zakupie robót budowalnych ustalanie i wymyślania "na siłę" pozacenowego kryterium o tak dużej wadze mija się z celem. Co o tym sądzicie ?
0
2016-02-17 09:41 0

AS

Agnieszka Strońska-Rembisz

0

Zastanawiam się jak wytrzymają to, i tak już napięte do granic możliwości, tzw. finanse publiczne
Zastanawiam się jak wytrzymają to, i tak już napięte do granic możliwości, tzw. finanse publiczne
0
2016-02-17 11:55 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy